TOBB ÜNİVERSİTESİ- 28 MAYIS 2011

Yıldız Holding olarak üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerimiz kapsamında, 28 Mayıs 2011 tarihinde TOBB Üniversitesi’ndeydik.

TOBB Üniversitesi, İşletme Bölümü "Pazarlamada Güncel Yaklaşımlar" dersi öğretim üyesi Sn.Fulya Gürbüz ve MBA Club'ın organizasyon sorumlusu Tuğçe Özgen tarafından organize edilen Vaka Çalışması etkinliğe Marka Yöneticisi ve İşe Alım Müdürlüğü’nden bir ekiple katıldık. Vaka çalışması öncesinde İşe Alım Uzmanı Bahriye Bengü Demir Yıldız Holding insan kaynakları süreçlerinden ve uygulamalarından bahsetti. Marka Yöneticisi Berat Çağlar Karagöz’ün marka yöneticisinin pazarlamadaki kilit rolü içerikli “Role of Brand Manager “ sunumu öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi.

Öğrencilere verilen “ürün geliştirme ve pazarlama” konulu case’de, öğrencilerden ürettikleri ürünlerin müşteri segmentasyonunu, pazarlama stratejilerini, reklam faaliyetlerini planlamaları ve sunmaları istendi. Sunumları sırasında yapmış oldukları çalışmalarda, gösterdikleri yaratıcılık değerlendirmelerinde etkili oldu. Bu kapsamda 6 öğrenciden oluşan 6 ekip yarıştı ve öğrenciler hazırladıkları çalışmalarını Marka Yöneticimiz ve TOBB öğretim üyesinden oluşan jüriye sundular.

Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören çalışmada yaratıcı ve müşteri kitlesi ile belirlenmiş bir ürün geliştiren ekip birinci seçildi. Case sonrası Yıldız Holding’de kariyer fırsatları hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimize pozisyonlarımız ve iş fırsatlarımız ile ilgili bilgi verildi ve başvurular toplandı. Öğrenciler tarafından yoğun soru aldığımız ve interaktif geçen etkinlikte Ülker ürünlerinden hazırlanmış hediye paketleri armağan edildi.

Yıldız Kariyerim © 2010 Yıldız Kariyer