BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ- 29 MART 2011

Yıldız Holding olarak üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerimiz kapsamında, 29 Mart tarihinde Boğaziçi Üniversitesi, İşletme ve Ekonomi Klubü tarafından gerçekleştirlen Vaka Çalışması etkinliği’ne İşe Alım Müdürlüğü ve Pazarlama departmanında oluşan bir ekiple katıldık.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte vaka çalışması öncesi Çikolata Kaplama ve Alpella Pazarlama Direktörü Zekariye Cengiz Acar ve Bizim Mutfak Pazarlama Müdürü Burcu Bilaç’ın Pazarlama departmanı’nın faaliyet ve sorumluluklarına değindikleri sunumlarının yanı sıra İnsan Kaynakları’ndan Seçil Kılıçoğlu’nun ve Zehra Kurt’un insan kaynakları süreçleri ve uygulamaları hakkında yaptığı sunum öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi.

Ürün geliştirme ve pazarlama konulu vaka çalışmasına 5’er kişiden oluşan 3 grup katıldı. Öğrencilerden ürettikleri ürünlerin müşteri segmentasyonunu, pazarlama stratejilerini, pazar payını, reklam faaliyetlerini verilen belirlenmiş bütçeleri ile planlama yaparak bu doğrultuda bir sunum hazırlamaları istendi.

Yapılan vaka çalışması sırasında gruplar yaratıcılık ve bütçe planlamada göstermiş oldukları performansları doğrultusunda juri tarafından değerlendirildi. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören çalışmada ektinliğe katılan ekibimiz tarafından, karlı ve yaratıcı bir ürün geliştiren grup üyelerine ” Mutlu bir An” kutuları hediye edildi.

Videolar

Yıldız Kariyerim © 2010 Yıldız Kariyer