Yıldız Holding üniversitelerdeydi
>Yıldız Holding yöneticileri, üniversite öğrencilerine yönelik etkinlikler kapsamında, Türkiye’nin en önemli üniversitelerinde gençlere kariyer fırsatları hakkında bilgi verdi.

Yıldız Holding yönetici ve çalışanları, Yıldız Holding İnsan Kaynakları departmanı tarafından gerçekleştirilen “Kariyer Etkinlikleri” kapsamında, Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinde gençlerle bir araya geldi. Üniversitelerin kariyer günleri programları, sektör toplantıları, mülakat deneyimi ve vaka günleri gibi etkinliklerine katılan Yıldız Holding çalışanları, özellikle interaktif uygulamalarda öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştılar. Ülker’in 65. yılına özel olarak hazırlanan tanıtım filminin gösteriminin de yapıldığı etkinlikler; Pazarlama, Satış ve Kurumsal İletişim departmanlarının da desteğiyle, “Mutlu bir an” hediye kutuları dağıtımından ürün tanıtım stantlarına, birçok aktiviteyle renklendi.

Gençler Yıldız’ı merak ediyorlar
Üniversitelilerin bu etkinliklerde Yıldız Holding’le ilgili en çok merak ettiği şeyler arasında; gıda ve hızlı tüketim ürünleri başta olmak üzere bilişim, ambalaj, telekomünikasyon ve gayrimenkul sektörlerinde gerçekleştirdiği faaliyetler, organizasyon yapısının büyüklüğü ve yaptığı uluslararası işbirlikleri vardı. Yıldız Holding’in organizasyon yapısındaki sektörel genişliğin kariyer fırsatlarına etkisi, yatay ve dikey kariyer fırsatlarının çokluğu ve işe alım sistemi, ilgiyle dinlenen diğer konular arasındaydı. 

Yıldız Holding’in üniversitelerde gerçekleştirdiği “Kariyer Etkinlikleri” kapsamında Ülker Grup Başkanlığı Kek Kategorisi Pazarlama Direktörü Nihan Baştak ve Ülker Grup Başkanlığı Mali İşler Koordinatörü Mehmet Erol, 10 Mart’ta Sabancı Üniversitesi Kariyer Günleri’ne katıldı. Kendilerini dinleyen öğrencilere kariyer yollarını, yaptıkları işleri ve sorumluluk alanlarını anlatarak, gençlere seçim yapacakları alanlar konusunda ışık tutan Ülker yöneticileri, çalıştıkları alanlarla ilgili iş fırsatları hakkında bilgi de verdiler.

Yıldız Holding, Boğaziçi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün her yıl düzenlediği ve iş dünyasıyla öğrencileri buluşturmayı hedeflediği Case Days (Vaka Günleri) Etkinliği’ne İşe Alım Müdürlüğü ve Ülker Grubu Satış Şirketleri’nden yöneticiler ve pazarlama yöneticilerinden oluşan bir ekiple katıldı. 12 Mart’ta düzenlenen etkinlikte Çikolata Pazarlama Genel Müdürü Başak Kluznick’in “Role of Brand Manager” (Marka yöneticisinin rolü) başlıklı sunumu, öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi. Vaka çalışması kapsamında gerçekleştirilen yarışmada ise öğrenciler hazırladıkları çalışmayı; Atlas Gıda Genel Müdürü Rıza Volkan Gören, Atlantik Gıda Kategori Grup Müdürü Sinan Başbuğ Karacan, Ak Gıda Marka Müdürleri Simge Girit ve Hülya Öztürk’ten oluşan jüriye sundu. Yarışmada birinci gelen “Exception” adlı ekibe hediyelerini, Atlas Gıda Genel Müdürü Rıza Volkan Gören verdi.

Ülker stajyerlerini seçti
Marmara Üniversitesi tarafından 2 Nisan’da düzenlenen İnsan Kaynakları Faaliyetlerine Yön Verenler Zirvesi’ne Yıldız Holding İşe Alım ve Ücretlendirme Müdürü Enes Sertaç Takımoğlu da konuşmacı olarak katıldı. Yıldız Holding’in iletişim sponsoru da olduğu etkinlik, üniversite öğrencileri
tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlik boyunca soru soran tüm öğrencilere, Ülker ürünlerinden hazırlanmış hediye paketleri armağan edildi. Marmara Üniversitesi İşletme Kulübü’nün 6-7 Mayıs’ta düzenlediği “Sektör toplantıları 2010, vizyon 2023” etkinliğine ise Yıldız Holding İşe Alım ve Ücretlendirme Müdürü Enes Sertaç Takımoğlu ve Yıldız Holding Bisküvi Kategorisi Ticari Pazarlama Müdürü Serkan Ödemiş birlikte katıldı. Yıldız Holding yöneticilerinin gıda sektörüyle ilgili genel bilgiler de verdiği sunum, üniversiteliler tarafından ilgiyle izlendi.

Yıldız Holding, üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği etkinlikler kapsamında, 5 Mayıs’ta Yeditepe Üniversitesi’ndeydi. Yeditepe Üniversitesi İşletme Kulübü’nün, üniversite öğrencilerine staj imkânı sağlamak için, iki yıldır düzenlediği “The Boss” etkinliğinin “Canlı Mülakat” bölümüne, İşe Alım Müdürlüğü’nden bir ekip katıldı. Yıldız Holding’le ilgili bir sunumun da yapıldığı etkinlikte, öğrencilerin soruları da yanıtlandı. Ülker’de staja kabul edilen öğrencilerin adları duyuruldu ve kendilerine Ülker ürünlerinden hazırlanmış bir hediye paketi sunuldu.

Yıldız Holding, 5 Mayıs’ta Ankara Üniversitesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ve iş dünyasıyla öğrencileri buluşturmayı hedeflediği Kariyer Günleri Etkinliği’ne, İşe Alım Müdürlüğü ve Regülasyon Koordinatörü Begüm Mutuş ile katıldı. Etkinlik kapsamında düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer alan Mutuş; gıda güvenliği, sağlıklı beslenme ve değişen gıda trendleriyle ilgili bir sunum yaptı. Etkinlik Gıda Mühendisliği Fakültesi öğrencilerinden yoğun ilgi gördü.

Bilgi Üniversitesi İşletme Kulübü’nün düzenlediği Pazarlamanın Sihirli Lambası etkinliğindeki “Kazanmak İçin Pazarla” paneline Yıldız Holding Çikolata Pazarlama Direktörü Burcu Yılmaz katıldı. Burcu Yılmaz’ın “Sihirli Reçete” adlı, pazarlamada kullanılan sihri anlattığı sunum, üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. Etkinlik süresince Ülker Golden standında öğrencilere ürün dağıtımı yapıldı.

Yıldız Kariyerim © 2010 Yıldız Kariyer